Anime plaukų spalvų reikšmės: juoda ir ruda

Žiūrėdami anime retas lietuvis susimąsto, kiek daug mums gali pasakyti personažo plaukų spalva, o tai, pasirodo, – gan svarbus aspektas. Spalva – viena didžiausių savybių, kuri skiria tradicinę mangą nuo anime, todėl nenuostabu, jog įgyja didelę prasmę. Plaukų spalva – taip pat įgimta, kaip ir charakteris, todėl pabandysime panagrinėti jos reikšmes. Šiandien straipsnyje pristatysiu juodą ir rudą spalvas.

Juodi plaukai:

Tai – pati ‘rimčiausia’ ir griežčiausia spalva, herojai su tokiais plaukais primena bušido vertybes. Vyriški personažai juodi plaukaipasižymi pastovumu, bebaimiškumu, rūstumu, rečiau – karštakošiškumu. Moteriški – pastovumu, drovumu ir moteriškumu. Geležinė disciplina ir pastovi savikontrolė, pasiaukojimas – vieni pagrindinių šių herojų bruožų. Neigiami šio tipo herojai įprastai laikosi šaltai ir sausai. Teigiami – ramios savigarbos. Vieniems ir kitiems jausmų užgniaužimo įprotis visada trukdo išreikšti meilę, atvirai pripažinti draugystę. Neretai jie patys tampa savo uždarumo aukomis.

Jei personažas jaunas ar moksleivis, jo plaukai dažniau trumpesni ir puresni, nei suaugusiųjų (tai, matyt, lemia mažesnė gyvenimo patirtis). Dėl to paties vaikinų plaukai styro sruogomis paryškindami jų sunkų charakterį, neramumą. Suaugęs herojus su styrančiais plaukais neretai veikia už įstatymo ribų.

Rudi plaukai:

Kartais norint sušvelninti anime koloritą vietoj jų matome rudus. Dažniausiai rudaplaukiai su kitais sugyvena darniai. Ši spalva labiau neutrali, kitaip tariant – „jokia“, nors ir turi daugybę nuostabių atspalvių: nuo auksinio iki tamsaus šokolado. Jos reikšmė neatsiejamai priklauso nuo konkretaus anime stiliaus, žanro. Kai daugelio personažų plaukai ryškūs ir jų šukuosenos neįprastos, rudi plaukai reiškia tolimiausio plano herojų – tą, kuriam lemta likti nematomu; kartais tokia tema prisotinama jautrumo ir suteikia anime tragiškumo.

Rudaplaukių herojų elgsenoje daugiau vėjavaikiškumo. Jei jie yra ganėtinai uždari ir susikaupę, tai greičiau liūdni ir susimąstantys, nei rūstus. Švelnūs romanai – jų žanras. Neretai jie tampa meilės be atsako ar sunkių meilės peripetijų aukomis, todėl žiūrovų užuojauta pasiekia aukščiausio lygio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s