Anime plaukų spalvų reikšmės: raudoni ir oranžiniai plaukai

Raudoni plaukai:

Kaip jau yra žinoma, raudona spalva reiškia aistrą. Realiame gyvenime tai būtų kaštono ar slyvos spalva su variniu atspalviu. Mangoje tokie personažai piešiami tamsiaplaukiais, nors anime jų plaukai gali būti ganėtinai šviesūs. Tik nepainiokime jų su rožiniais ir oranžiniais plaukais.

Ši spalva nuoširdžiai jautri ir, greičiausiai, japonams sukelia tokias pačias asociacijas, kaip ir kitiems: raudonas vynas, kraujas, raudonos rožės ir t. t. Personažai su tokios spalvos plaukais visada į santykius įpina seksą, tai – jų stichija (būtina atsižvelgti į žanrą). Šie herojai nebūna pasyvūs, užsisklendę, nepasitikintys savo jėgomis. Pastebėti šią plaukų spalvą anime galima gana retai, pvz.: Kahoko Hino (La Corda D’oro ~primo passo~) Hiroshi Nakano (Gravitation).

hiroshi

Oranžiniai plaukai:

Šviesiai rudi plaukai su raudonio atspalviu. Ši spalva įkūnija savyje du simbolius: „ugnį“ ir „lapę“. Jei toks personažas naudoja kovinę magiją, greičiausiai tai bus ugnies magija. Bet kuriuo atveju tai – „ugningas“ personažas, o jo plaukų spalva liudija apie jo karštą būdą, nors jis ir slepiasi už romumo kaukės. Tai – veiksmo žmogus; ramus gyvenimas, filosofiniai apmąstymai – ne jo sritis; jis pernelyg temperamentingas, kad žaistų šaltai ir šaltakraujiškai. Bet žiūrovui gali pateikti siurprizą – tikrą lapino gudrumą.

Rudaplaukių plaukų struktūra yra labai svarbi. Jei plaukai šiurkštūs, styro ežiu – personažas patrakęs, „aštrus“. Lankstesni plaukai, panašūs i ugnies liežuvius, yra „sušvelnintų“ patrakėlių stilius, kurie, nors ir yra karštakošiai, save kontroliuoja daug griežčiau; jiems pakanka šaltakraujiškumo tapti lyderiais. Puri lapės „uodega“ pasako, jog personažas protingas ir bebaimis, kartais net savimeilis ir ūmus; tokie niekada nesutiks šokti pagal kitų diktuojamą ritmą ir visada pasitiki savo jėgomis. Tiesūs ir prigludę ar garbanoti plaukai būna labai retai. Bet kuriuo atveju tai nurodo į personažo paslaptingą būdą, o jų gyvenimo istorija neretai sunki ir intriguojanti. Pvz.: Nagai Yoshihiko (Kaikan Phrase), Ichigo Kurosaki (Bleach), Himura Kenshin (Samurai X).

Ichigo-kurosaki-ichigo

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s